blemów psychicznych, ponieważ mogą doprowadzić nawet do śmierci. Prawidłowo przeprowadzona psychoterapia pozwala pacjentowi zajrzeć wgłąb siebie i zrozumieć w czym leży problem. Oczywiście efekty dają tylko regularne spotkania, które często łączy się z właściwą terapią farmakologiczną.
Psychoterapia tego typu jest idealnym rozwiązaniem
Każda grupa terapeutyczna to indywidualna społeczność, która ma swoją własną dynamikę i reguły działań. Psychoterapia tego typu jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cierpią z powodu różnorakich zaburzeń społecznych, takich jak nerwica lękowa i fobia społeczna. Uczestnicy grupy mogą w bezpiecznych warunkach przyglądnąć się swoim utrwalonym, niekorzystnym sposobom reagowania i przepracować je pod okiem profesjonalisty. Terapia grupowa daje narzędzia pomagające w życiu codziennym i uwalnia lęk.
W chwili pierwszego spotkania rusza tzw
Czym różnią się terapia grupowa i indywidualna?
Ta pierwsza skupia się na relacjach pomiędzy uczestnikami grupy. W chwili pierwszego spotkania rusza tzw. proces grupy. Ma on swoją dynamikę i zależny jest od tego, z czym przychodzą poszczególne osoby oraz jakie emocje odzywają się w nich przy kontakcie z drugim człowiekiem. Psychoterapia indywidualna sprawia, że najważniejsza staje się relacja pomiędzy klientem a terapeutą. Dzięki temu klient może przyjrzeć się swoim schematom reagowania, uzdrowić traumy i ponownie zaufać.
Oczywiście nie jest to kwestia łatwa
Depresja to temat, którego staramy się unikać, dopóki nie dotyczy on kogoś z naszego najbliższego otoczenia, lub nas samych. Oczywiście, nie jest to kwestia łatwa do omawiania z innymi, ale kiedy już się z nią mierzymy, musimy to zrobić, aby wrócić do zdrowia. Zdrowie psychiczne jest równie ważne, co zdrowie fizyczne, a może nawet ważniejsze. Dlatego niezwłoczna psychoterapia jest pierwszym krokiem do jego odzyskania. Pomocna może być także terapia grupowa, dzięki której zrozumiemy, że inni są z nami.