Do kogo z chorym sercem? - zdrowie uroda

poradnia kardiologiczna cieszyn

Dbanie o nasze serce

W dzisiejszych czasach występuję coraz więcej czynników negatywnie wpływających na nasze zdrowie. Większa ilość zanieczyszczeń powietrza; szybki, często bardzo stresujący tryb życia; niezdrowa, pełna konserwantów żywność; uzależnie

Do kogo z chorym sercem? - zdrowie uroda poradnia kardiologiczna cieszyn
nie od papierosów - wszystko to przyczynia się do różnego rodzaju chorób. Jedną z powszechniejszych kategorii schorzeń wynikających z tych czynników są choroby serca. Ponieważ serce jest jednym z najważniejszych narządów znajdujących się w naszym ciele - rozprowadza ono krew, dostarczając tlen i składniki odżywcze do innych narządów i tkanek, wszelkie zmiany w jego pracy i schorzenia z nim związane należy traktować bardzo poważnie. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na objawy takie jak: ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, obrzęki lub omdlenia - wszystkie mogą wskazywać na nieprawidłowości w pracy serca. Jeśli odczuwamy jakiekolwiek z tych objawów, warto zastanowić się nad wizytą u kardiologa. Lekarz ten z pewnością rozwieje nasze wątpliwości co do tego, czy występujące u nas objawy są poważne, skontroluję stan naszego serca, oraz doradzi, w jaki sposób o nie zadbać. W przypadku wizyty u kardiologa niezbędne może okazać się badanie metodą EKG, czyli elektrokardiografia. Przed badaniem należny wstrzymać się od palenia papierosów i pica kawy, gdyż używki te wypływają na rytm pracy serca i podnoszą ciśnienie. Przebieg tego badania jest całkowicie nieinwazyjny i bezpieczny; nie zajmuję on także zbyt wiele czasu. Ponieważ serce jest jednym z najważniejszych narządów, warto odpowiednio o nie zadbać i badać jego stan w miarę regularnie.


Mówi się że najważniejsze w życiu

Mówi się, że najważniejsze w życiu jest zdrowie, a taką definicją zdrowia jest mieć serce jak dzwon, czyli serce silne, zdrowe, prawidłowo pracujące, dobrze znoszące wysiłek i stres. Niestety, ale wielu rodaków ma kłopoty ze swoim sercem. Czasami przyczyną są choroby genetyczne, ale czasami niestety także niewłaściwy tryb życia. Dlatego tak wiele mówi się o tym, by w każdym wieku uprawiać jakiś (nawet lekki) sport oraz odżywiać się zdrowo, szczególnie spożywać dużo tłuszczy nienasyconych omega-3. To minimalizuje ryzyko choroby serca.

Niezależnie od tego, i tak co jakiś czas trzeba kontrolować swoje serce na wizytach u kardiologa. Kardiolog jest właśnie specjalistą, który zajmuje się chorobami i profilaktyką układu sercowo-naczyniowego. Można się do niego dostać albo przez skierowanie z poradni rodzinnej, albo też wybrać się do niego prywatnie, płacąc za wizytę. Biorąc pod uwagę, jak długie są kolejki do lekarzy specjalistów, to czasem warto jest skorzystać z tej drugiej opcji.

Na dzień dobry u kardiologa zapewne będziemy mieli wykonane EKG, czyli monitoring pracy serca przez krótki okres, pozwalający wykryć pierwsze nieprawidłowości. Jeżeli to nic nie da, a ciągle będziemy zgłaszali złe samopoczucie, może nam zostać założony holter, czyli urządzonko wielkości walkmana, które połączone jest z elektrodami przyczepionymi do klatki piersiowej przez całą dobę. Ważnym badaniem jest też badanie wysiłkowe na rowerze treningowym lub bieżni, podczas którego monitorowane jest jak nasze serce reaguje nawet na niewielki wysiłek fizyczny.


Choroby serca zwykle diagnozowane są u

Choroby serca zwykle diagnozowane są u osób w podeszłym wieku. Niekiedy wady serca są wrodzone i wymagają bacznej obserwacji i wizyt kontrolnych u specjalisty już od najmłodszych lat.
Często towarzyszą im również inne choroby przewlekłe, jak na przykład niedoczynność tarczycy, miażdżyca bądź cukrzyca.
Doświadczony kardiolog po zdiagnozowaniu choroby zaleci odpowiednie leczenie, które ureguluje ciśnienie krwi i poprawi ogólne samopoczucie pacjenta.
Zazwyczaj w trakcie wizyty specjalista przeprowadza badanie ekg, które ma na celu określenie pracy serca. Jest to bardzo ważne i pomocne badanie, gdyż w szybki sposób pomaga wykryć nieprawidłowości.
Aby znaleźć najlepszego kardiologa w swojej okolicy najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej.
W okno wyszukiwania wystarczy wpisać krótkie i konkretne hasło, na przykład poradnia kardiologiczna Trójmiasto bądź prywatna poradnia kardiologiczna Gdańsk.
W wynikach wyszukiwania pojawią się liczne oferty różnych placówek. Przed umówieniem terminu wizyty u konkretnego specjalisty warto zapoznać się z opiniami na temat wybranego lekarza, które zamieszczone zostały przez innych pacjentów.
Rzetelne informacje pomogą dokonać właściwego wyboru.
Koszt prywatnej wizyty mieści się najczęściej w przedziale od 100 do nawet 300 złotych. Cena uzależniona jest od rodzaju wizyty i dodatkowych przeprowadzonych badań.
Nie należy lekceważyć niepokojących objawów ze strony układu krwionośnego, gdyż konsekwencje zaniedbania mogą być bardzo poważne.